КультураРаритети

М'яч, яким Дієго Марадона забив збірній Англії гол рукою, продано на аукціоні за 2,28 млн. євро

08:30 17 лис 2022.  969Читайте на: УКРРУС

1986-го року у світі футболу з'явився новий мем "рука бога".

Чвертьфінальний матч чемпіонату світу з футболу 1986 року між збірними Англії та Аргентини був принциповим з двох міркувань. По-перше, за чотири роки до цього Аргентина зазнала принизливої поразки від англійців у війні за Фолклендські острови, яку сама почала їх захопленням - принизливе тому, що острови перебували у країни "під боком", а з боку Англії у війні брала участь ескадра, надіслана за багато тисяч кілометрів. Ну а по-друге з суто спортивної точки зору перемога відкривала дорогу до півфіналу ЧС.

Дієго Марадона забив у цьому матчі, який закінчився з рахунком 2:1 на користь Аргентини, два голи. Другий м'яч, який він послав у ворота після того, як обійшов шістьох англійців, був визнаний "голом століття". А перший, забитий ним же за чотири хвилини до цього, став, мабуть, найскандальнішим голом століття, бо Марадона забив його рукою, яку пізніше назвав "рукою бога". Саме його продали зараз, як повідомляє Der Spiegel , на аукціоні в Британії за €2,28 млн.

Примітно, що виставив м'яч на аукціон тунісець Алі Бін Нассер, суддя того самого матчу, який не повинен був зарахувати цей гол (на фотографії явно видно, що Марадона грав рукою), але пізніше виправдовуючись звалював провину на бічного суддю. Більше його до суддівства матчів чемпіонату світу не залучали (навряд чи англійцям від цього полегшало), зате в 2015-му році Марадона при зустрічі з ним у Тунісі назвав колишнього футбольного рефері своїм "вічним другом".