СпортЄвро-2020

Збірна Італії у серії пенальті обіграла Англію і стала переможцем Євро-2020

06:48 12 лип 2021.  635Читайте на: УКРРУС

Італійці не вигравали цей турнір з 1968 року.

Збірна Італії стала переможцем XVI чемпіонату Європи з футболу. У фіналі Євро-2020, який відбувся о 22:00 в неділю, 11 липня, на стадіоні «Уемблі» в Лондоні, італійці в серії післяматчевих пенальті виграли у збірної Англії з рахунком 3:2 (1:1).

Голи: Бонуччі, 67 - Шоу, 2

Серія пенальті: Берарді - 1: 0, Кейн - 1: 1, Белотті - 1: 1 (воротар), Магуайр - 1: 2, Бонуччі - 2: 2, Рашфорд - 2: 2 (штанга), Федеріко Бернардескі - 3: 2 , Санчо - 3: 2 (воротар), Жоржина - 3: 2 (воротар), Сака - 3: 2 (воротар)

В основний ігровий час команди обмінялися голами 1:1. Люк Шоу на 2-й хвилині зустрічі вивів Англію вперед, проте на 67-й хвилині рахунок зрівняв захисник збірної Італії Леонардо Бонуччі.

Італійці не вигравали цей турнір з 1968 року. Таким чином Італія стала четвертим багаторазовим чемпіоном Європи після Німеччини (3 титулу), Іспанії (3) і Франції (2).

Нагадаємо, призовий фонд для збірних, які братимуть участь у фінальній частині Євро-2020, складає € 371 млн.

Кілька фактів про останній матч Євро-2020

• Англієць Люк Шоу забив найшвидший гол в фіналах чемпіонатів Європи - йому знадобилася 1 хвилина 57 секунд.
  • Італієць Леонардо Бонуччі в 34 роки і 71 день став найстаршим автором гола в фіналах Євро.
  • Італія - перша команда в історії, яка виграла двічі поспіль серії пенальті на чемпіонатах Європи. До цього дві серії пробивали Англія, Франція (обидві в 1996-му), Польща (2016), Швейцарія та Іспанія (в 2016-м) і щоразу другий підхід закінчувався невдало.
  • Італія не програє вже в 34 матчах поспіль. Від повторення світового рекорду (його ділять Іспанія і Бразилія) її відділяє один матч.