LifeStyleЗбір сміття

В Японії пройшов перший міжнародний чемпіонат зі збору сміття

03:30 25 лис 2023.  1425Читайте на: УКРРУС

SpoGomi об'єднав учасників із 21 країни світу.

Перший чемпіонат світу зі збирання відходів пройшов у Токіо. Про це повідомляє The Independent.

В Японії збір сміття перетворили на серйозний вид спорту. Чемпіонат світу SpoGomi (назва походить від слів «спорт» та «гомі», що японською означає «сміття») об'єднав учасників з 21 країни світу. Змагання проходили в районах Сібуя та Омотесандо на околиці японської столиці.

Головне завдання, яке стояло перед учасниками, – зібрати якнайбільше сміття за 90 хвилин. За умовами змагання кожну країну представляла команда із трьох людей. Їм нараховувалися бали залежно від кількості та типу сміття, яке вони зібрали. При цьому зони пошуку були обмежені. Після збирання гравцям давалося ще 20 хвилин на сортування відходів за категоріями. У результаті переможцем стала команда, яка не просто зібрала найбільше відходів за вагою, а й грамотно їх розсортувала. За дрібні предмети, наприклад недопалки від цигарок, нараховували вищі бали.

За словами організаторів, учасники змагання зібрали загалом близько 548 кг сміття. За підсумками змагань перемогу здобула команда з Великобританії, яка зібрала понад 57 кг сміття. Японія посіла друге місце.

Наступний чемпіонат світу зі збору сміття відбудеться 2025 року. Очікується, що він збере ще більше учасників.