Ліверпуль в четвертий раз став володарем Суперкубка УЄФА

11:15 15 сер 2019.  1510Читайте на: УКРРУС

Підопічні Юргена Клоппа обіграли Челсі в серії післяматчевих пенальті.

У Стамбулі відбувся матч за Суперкубок УЄФА, в якому зустрічались переможець Ліги чемпіонів Ліверпуль з переможцем Ліги Європи Челсі, що також представляє Англію. У світлі великої поразки "синіх" від Манчестер Юнайтед в національному чемпіонаті, футбольне співтовариство віддавало перевагу мерсисайдців, які, як очікувалося, повинні були впевнено завоювати трофей. Але, як показав матч, Челсі зумів оговтатися від недавньої невдачі і показав себе у всій красі.

На 36-й хвилині уболівальники таки побачили забитий гол - Пулішіч протягнув м'яч і вивів Жиру на ударну позицію, а Олів'є без зусиль розібрався з Адріаном - 0: 1. Через чотири хвилин Пулішіч вже сам відправив м'яч у сітку, але його шикарний гол не був зарахований через офсайд.

Клопп пішов ва-банк відразу ж після перерви, випустивши на поле Фірміно. І Роберто відразу ж приніс команді користь - на 48-й хвилині бразилець проштовхнув м'яч на Мане після закидання Фабіньо, а Садіо з другої спроби відправив м'яч у ворота - 1: 1.

З самого початку першого екстра-тайму ліверпульці забрали м'яч під свій контроль, спершу усипляючи пильність суперника, а потім безжалісно вжалила його, забивши шикарний гол. На 95-й хвилині Фірміно отримав м'яч у штрафному майданчику і відпасував під удар Мане, а Садіо вколотив м'яч під поперечину - 2: 1. Вже через кілька хвилин Абрахам міг відновити паритет, але не зміг проштовхнути м'яч повз який вийшов з воріт Адріана. Але вже через хвилину Теммі взяв реванш - Адріан збив нападника в штрафному майданчику, за що був призначений пенальті. Жоржина підійшов до м'яча і холоднокровно переграв голкіпера - 2: 2.

Через три хвилини Абрахам мав ще одну блискучу можливість забити. Партнери зробили все для того, щоб Теммі вивів свою команду вперед, але він примудрився не влучити у ворота з кількох метрів. Другий екстра-тайм вже не подарував таку масу емоцій, як перший.

В основний ігровий час команди так і не визначили переможця, тому були змушені взяти участь в "футбольній лотереї". Всі гравці справно забивали, так що здавалося, що ця серія затягнеться надовго, але Абрахам, пробивав п'ятим, згорнув цю партію, несильно пробив по центру, чого виявилося достатньо для Адріана. Таким чином, Ліверпуль здобув перемогу в серії післяматчевих пенальті, ставши володарем тепер і Суперкубка УЄФА. Челсі ж залишився з носом, але навряд чи шанувальники команди матимуть якісь серйозні претензії до гравців, адже вони видали по справжньому класний і змістовний матч.

Ліверпуль - Челсі 2: 2 (по пенальті - 5: 4)

Голи: Мане, 48, 95 - Жиру, 36, Жоржина, 101 (з пенальті)

Ліверпуль: Адріан - Гомес, Матіп, ван Дейк, Робертсон (Александер-Арнольд, 91) - Хендерсон, Фабіньо, Мілнер (Вейналдум, 64) - Окслейд-Чемберлен (Фірміно, 46), Салах, Мане (орігамі, 103)

Челсі: Аррісабалага - Аспілікуета, Зума, Крістінсен (Томорі, 85), Емерсон - Жоржина, Канте, Ковачич (Барклі, 101) - Педро, Жиру (Абрахам, 74), Пулішіч (Маунт, 74)